Salonumuz sadece bayanlara özel...

0216 359 31 12 / 0530 177 52 17 info@setenayguzelliksalonu.com

Magic Probe

Magic Probe ile Ultrasonik Dalga ile Bölgesel Zayıflama Yöntemi

Bölgesel zayıflamada ultrasonik dalgalar ile bel, basen, kalça, göbek yağlarından kalıcı bir şekilde kolayca kurtulabilinir. Ultrasonik dalga ile çalışan Magic Probe seansları kalıcı ve güvenli zayıflama sunmaktadır. Bu etkili özelliği sayesinde de zaman problemi olanların ve yoğun tempo ile çalışanların kendilerine zaman ayırmalarına imkân sağlamaktadır. Ayrıca etkili sonuçlar alınması nediyle bu sistemle zayıflama talepleri gün geçtikçe daha da artmaktadır. Sporla ve pek çok zayıflama yöntemiyle kurtulamayan sırt bölgesinde yan kürek kemiği yağlanmalarında ve alt bacak yağlanmalarında, boyun ve gıdı bölgelerinde var olan yağlanmalarda bölgesel bir şekilde incelme sağlanması Magic Probe taleplerini hızla arttırmaktadır.

magic-probe

Ultrasound dalga ile zayıflama nasıl gerçekleşir?

Uzun yürüyüşlere, koşuya spora diyete rağmen eritemediğiniz bölgesel yağlarımızdan kurtulmada magic probe aşağıdaki sebeplerle garantilidir.

Dokudaki 2 -3 cm civarı derinindeki yağ hücrelerini ultrasound ses dalgaları saniyede 1540 metrelik hızı ile çok küçük mikro parçacıklara ayırır ve dolaşım sistemi ile parçalanan bu yağ vücuttan atılır.
Mevcut yağ hücremiz ergenlik döneminde gerçek sayısına ulaşır. İlerki yılarda beslenme alışkanlıklarımızın bozulmasıyla bu yağ kütlemizde yoğunlaşma gözlenir. Ses dalgaları kalınlaşan yağ hücrelerimizi çok küçük micro parçacıklara ayırarak onları vücuttan uzaklaştırır. Vazifesi mevcut yağ hücrelerini vücuttan atmak değil çaplarını olabildiğince küçültmektir.
Deformasyona uğramış pörsümüş, sarkmış kol göğüs dokunuzdan toparlanıp gerginleşmesini sıkılaşması sağlamaktadır.

Ultrasound dalga vucuda zararlı mıdır?

Ultrasound dalganın vücuda hiç bir zararı yoktur. Hiç bir dalga hamilelerde kullanılmadığı halde ultrasound dalga gebelerin de pek çok tedavilerinde kullanılmaktadır.

Ultrasound dalga tıpta pek çok hastalığın tespitinde çok tercih edilmektedir. Çünkü röntgen gibi zararlı olmadığı gibi bilgisayarlı tomografiden çok daha işlevsel olarak üç boyutlu olarak kafatasından ayak bileğine kadar tüm vücutta hastalıkların tespitinde tercih edilmektedir. Ultrasound da ses dalgaları dokulara çarpıp geri döndüğünde yankının bilgisayara işleyişiyle doku görüntülenmektedir. Zayıflamada kullanılan ultrasound dalga Magıc Probe ise önce deriyi geçer hemen altındaki yağ dokusuna ulaşır ve normal boyutunun üzerine çıkmış olan yağ kütlesini parçacıklara ayırır. Yalnızca bununla da kalmaz bu bölgede deformasyona uğramış sarkmış dokunun yeniden kendini onarması için collagen üretimini sağlar.

Ultrasound dalga ile selülit tedavisi yapılabilir mi?

Deri altında kütleselleşmiş yağ dokusunun deri yüzeyine doğru çıkmasıyla kedini gösteren selülitler ne yazık ki hiçbir bayanın kabullendiği bir durum değildir.

Çoğu zaman kişi olabildiğince formda olmasına rağmen yalnızca selülit problemi olabilir. Buna sebep östrojen hormonu olabileceği gibi hareketsiz yaşam ve kötü beslenme ya da vücuttaki toksinlerin yağ hücrelerine olan etkisinden de kaynaklanabileceği söz konusudur.

Magic Probe burada da kendini gösterir selülit bölgedeki yağ hücresini küçülterek dejenerasyona uğramış dokuyu yeniden gerginleştirip sıkılaştırır.