Salonumuz sadece bayanlara özel...

0216 359 31 12 / 0530 177 52 17 info@setenayguzelliksalonu.com

Neden Lazer Epilasyon?

lazer-epilasyon-bagdat-caddesi

Neden Lazer Epilasyon?

Lazer Epilasyon kozmetik bir girişim olmakla birlikte mutlaka doğru teknolojiyi uygulayan, doğru cihazı kullanan yetkin ellerde yapılmalıdır. Günümüzde sırf ticari amaç ile ve doktor olmayan kişilerce açılmış bir çok merkez bu uygulamayı eski veya ucuz teknolojiler ile yapmaktadır. Buralarda yapılan işlemler adeta bir modern ağda gibi geçici sonuçlar vermekte, hatta bazen kılların artması, ciltte kalıcı yanık izleri gibi çok can sıkıcı sorunlar ortaya çıkmaktadır. Hem çok uygun fiyatlar ile çalışan hem de bu konuda uzman olan, sadece bu işi yapan bir merkezi tercih etmelisiniz.
Epilasyonda kullanılan lazer ışını, kıldaki koyu rengi sağlayan melanin pigmenti tarafından emilerek kıl kökünü yok ediyor. Lazer sistemindeki su soğutma sistemi bu sırada cildi koruyor ve acı hissini tamamen ortadan kaldırıyor.

lazer-epilasyon-bacak

Lazerle epilasyon uygulamasının diğer yöntemlere göre en önemli üstünlüğü, bir defa bir tüyden fazlasını ortadan kaldırabiliyor. Sırt, omuz, kol, bacak ve yüz gibi daha geniş alanların istenmeyen kıllardan hızla arındırılması mümkün kılıyor. Hepsinden önemlisi lazer epilasyon istenmeyen kılların ortadan kaldırılmasında güvenli, hızlı, etkili, yan etkisi olmayan ve acı vermeyen bir alternatif olarak sunuluyor.

Her yaşa ve herkese uygulanabilen lazer epilasyon, iğneli epilasyona göre de bir çok üstünlüğe sahip. İğneli epilasyonda her tüy folikülüne iğne en az bir defa batırılmaktadır ve tüy büyümesini yavaşlatmak için tüy folikülü elektrik şokuyla yakılmaktadır. Lazer epilasyon istenmeyen kıl alanını taramak için lazer ışınının altındaki alan tüm tüylerden arındırılmış olur. Ayrıca kişi hemen kozmetik ürünler ve su ile temas edebilir.

Lazer epilasyon vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yoludur.

Lazer epilasyon ile kullanılan laser ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilebilme özelliğine sahiptir.
Lazer epilasyon soğutma sistemli lazer tekniği ile lazer ısısı cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüşerek etki eder.
İstenmeyen tüylerin lazer epilasyon ile yok edilmesi yönteminde temel prensip şudur: Kıl ve kıl kökünde bulunan ve aynı zamanda kıla rengini veren melanin pigmenti ile ışığın etkileşimidir. Melanin pigmenti, üzerine düşen lazer ışınını absorbe eder. Absorbe olan ışın, ısı enerjisine dönüşerek kıl kökünü tahrip ediyor. Kalıcı lazer epilasyon yöntemi için lazer ışınının cildin derinliklerine nüfus ederek kıl köküne ulaşması ve böylece ısı enerjisine dönüşerek köke hasar vermesi gerekir. Kıl kökleri, vücudun çeşitli yerlerinde değişmekle birlikte yüzeyin tam 2-5 mm altındadır. Lazer epilasyonda seçici fototermoliz denen yöntem kullanılmak suretiyle melanin taşıyan kılı yok etmeye yetecek, ancak çevredeki dokuya zarar vermeyecek ölçüde lazer ışını gönderilmektedir. Bu nedenle de güvenli ve etkili bir lazer epilasyon için, cilt rengi; kıl rengi, kalınlığı ve yoğunluğu gibi faktörler dikkate alınarak cilde gönderilecek enerji değerini ve gönderilme süresini belirlemek büyük önem taşır.

Kişiye ve bölgeye özel en efektif dozların uzman doktorlar tarafından belirlenmesi mutlak olarak gerekmektedir. Zira işlemin olması gerekenden düşük dozlarla uygulanması seansların tamamen uzamasına, tam tersine yüksek olması ciltte yanık ve lekelenmelere yol açmaktadır.

Daha hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yazan siz olabilirsiniz.

Yorumlarınızı & Sorularınızı Bekliyoruz!