Salonumuz sadece bayanlara özel...

0216 359 31 12 / 0530 177 52 17 info@setenayguzelliksalonu.com

Shiatsu Masajı

Japonca “Parmak Basıncı” anlamına gelen Shiatsu Masajı, ellerin ve parmakların farklı tekniklerde kullanılarak tedavi amaçlı uygulanan Uzak Doğu masajıdır. Ancak Japon usta Shizuko Yamamoto tarafından yüzyılın başında geliştirilen teknikte ayak, diz ve dirseklerde kullanılmaktadır. Basınç bedendeki enerji akış kanallarına , diğer adıyla Meridyenlere akış yönü ve akışta tespit edilen aksaklıklara göre ‘vücut enerji akışını ( Ki ) ’ yani Akapunktur noktalarını uyararak çalışır. Amacı Sağlıklı Yaşam Akışının yeniden sağlanmasıdır. Böylece Shiatsu alan kişinin problemleri tespit edilebildiği gibi , problemlerin çözülmesine yardımcı olur, bedende ve zihinde sağlıklı , armonik bir durum oluşturmayı hedefler.

shiatsu-masaji

Shiatsu Masajının Faydaları Nelerdir?

  • Shiatsu pek çok farklı nitelikli ağrının azaltılmasına yada ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.
  • Shiatsu aynı zamanda bireyin kişisel gelişimine ve fiziksel ve zihinsel rahatsızlığın altında yatan sebebin , yani enerji denge bozukluklarını dengeleyerek bağışıklık sisteminin güçlendirir ve vücudun kendini tedavisine olanak sağlar.
  • Dolaşım, lenf ve hormonal sistemleri uyarır. Otonom sinir sistemi ve buna bağlı organ sistemlerinin altivitelerini düzenler.