Salonumuz sadece bayanlara özel...

0216 359 31 12 / 0530 177 52 17 info@setenayguzelliksalonu.com

Kaş Şekillendirme

yuz_sekline_gore_kas-modelleri

Kaşlarınızın biçimi gözlerinizin ve bakışlarınızın anlamını bütünler. Çok etkileyici, çok ciddi, çok masum veya çok çocuksu olabilirsiniz kaşlarınız sayesinde.

Kaş Şekilleri

Oval Yüz Şekline Göre Kaş Modelleri
Oval yüz şekli mevcutsa, bütün kaş modelleri kullanılabilir.  Yine de oval yüz tipine sahip kadınlar, kaş modelleri seçimlerinde hafif kavisli ve düz yapıda kaşları tercih edebilirler. Fazla incelmemiş, doğal kalınlıkta kaş modelleri oval yüz şekilli kadınlar için uygundur.

Kare Yüz Şekline Göre Kaş Modelleri

Kare yüz şekline göre kaş modeli belirlenirken, kaş modelinin kalın olmasına mutlaka dikkat edilmelidir. Kare yüz tipleri, keskin yüz hatlarına sahip olduğu için, kaşların bitiş noktasına yumuşak bir kavis verebilir. Böylece yüz hatları hem yumuşatılmış olacak hem de sert bir ifadeden kaçınılmış olunacaktır.

Uzun Yüz Şekline Göre Kaş Modelleri

Uzun yüz şekline göre kaş modeli belirlenirken, yüzü daha çok uzatacak modellerden uzak durmalıdır. Düz ve kavisi olmayan kaş modelleri, yüzün şeklini daha hoş gösterecek ve dengeleyecektir.

Kalp Yüz Şekline Göre Kaş Modelleri

Kalp yüz şekline göre kaş modeli tercih edilirken hilal şeklinde olan fazla kavisli ve kalın kaş modelleri tercih edilmelidir. Kaşların boyu kısa tutulursa, kalp yüz tipi güzel bir şekilde dengelenmiş olacaktır.

Yuvarlak Yüz Şekline Göre Kaş Modelleri

Yuvarlak yüz şekline göre kaş modeli seçilirken, yüzün daha uzun görünmesi sağlamalıdır. Yay kaş modeli diye de tabir edilen kavisli kaş modelleri, yuvarlak yüz şekline sahip kadınlar için idealdir. Kavisli kaş modelleri, yuvarlak yüz tipini daha keskin gösterecektir.

Kaşlar yüze uygun bir şekilde alındıktan sonra bir kaş fırçası ile yukarıya doğru fırçalanır. Daha sonra çok koyu olmayan bir kaş kalemi ile kaşın hatları belirginleştirilir. Düzgün alınmış ve şekle sokulmuş kaşlar yüzü aydınlatır ve yüzü daha güzel gösterir.