Salonumuz sadece bayanlara özel...

0216 359 31 12 / 0530 177 52 17 info@setenayguzelliksalonu.com

Lazer Epilasyon

lazer-epilasyon-istanbul

İstenmeyen kıllar bir hastalıktır ve tedavi etmenin en etkili yollarından biride lazer epilasyondur.  Ağda, istenmeyen tüylerden kurtulmanın amacına aykırı şekilde tüylerin belirli uzunluğa gelmesini gerektirirken tüy dökücü krem gibi tedaviler de kimyasal yanıklara sebebiyet verebilir. Hangi alan tedavi edilirse edilsin lazer epilasyon güvenlidir, çünkü lazer kıl foliküllerinin bulunduğu ikinci cilt katmanını aşmaz. Eğer doğal koyu renkli tüyleriniz ve koyu renkte cildiniz varsa, yine lazer epilasyon tedavisinden faydalanabilirsiniz, ancak tatmin edici sonuçlara ulaşmak için genellikle ilave tedaviler de gerekir. Hangi alan tedavi edilirse edilsin lazer epilasyon güvenlidir, çünkü lazer kıl foliküllerinin bulunduğu ikinci cilt katmanını (dermis) aşmaz.

Lazer Epilasyon Sistemleri Nasıl Çalışır?

Lazerler belirli dalga boylarında ışık enerjisi yayarlar. Bu enerji kıl köklerinde bulunan melanin pigmenti tarafından absorbe edilerek ısı enerjisine dönüştürülür. Isı enerjisi kıl kökünün ısısının artmasına neden olur. Isısı artan kıl kökleri yanarak tahrip olurlar ve bunun sonucunda tahrip olan kıl kökü bir daha kıl çıkaramaz. Lazer ışınları cilde uygulandıklarında sadece melanin pigmentleri tarafından emildikleri için diğer cilt hücrelerine zarar vermezler.

Lazer Epilasyon ile Kıllardan Kalıcı Olarak Kurtulmak Mümkün Mü?

Birçok lazer epilasyon sistemi kıl kökünü tahrip ederek daha zayıf ve az miktarda kıl çıkmasını sağlar. Kalıcı epilasyon için kıl kökünün kıl üretimini sağlayan papilla kısmının yok edilmesi gerekmektedir. Bunun içinde ilgili derinliğe kadar inebilecek lazer ışını gereklidir. Bu da lazer ışının dalga boyu ile ilgili bir durumdur. Günümüzde Alexandrite tipi lazerler bu amaçla kullanılmaya uygun lazerlerdir.

Ayrıca lazer epilasyonun uygulanma zamanı da büyük önem taşımaktadır. Çünkü tüylerin anajen, katojen ve telojen adı verilen büyüme fazları vardır. Lazer epilasyon uygulanırken, tüylerin büyüme aşaması tedavi süresini ve başarısını doğrudan etkilemektedir.