Salonumuz sadece bayanlara özel...

0216 359 31 12 / 0530 177 52 17 info@setenayguzelliksalonu.com

El ve Ayak Bakımı

Günlük yaşamın var olan stresinden ve yoğunluğundan yıpranan el ve ayakların bakımı hem estetik hem de sağlık açısından büyük bir öneme sahiptir.
Eller, yüzden sonra vücudun en çok dış etkilere maruz kaldığı açık bölgelerdir. Bu yüzden yüz gibi ellerin de belirli periyotlarda özel bakımlara ihtiyacı vardır. Ellerde ayrı ayrı bakım gerektiren cilt ve tırnak dokuları mevcuttur. Hem görünüm hem de hijyenik açıdan büyük önem arz eden el tırnakları pek çok hastalığın da taşıyıcı olabilmektedir. Öte yandan ellerin estetik açısından cerrahi yollarla gençleştirilmesi de söz konusu olmadığından el bakımı çok daha önemli bir hale gelmektedir.

el-ve-ayak-bakimi

Günlük hayatın ve sosyal çevrenin beraberinde getirdiği giyim tarzı, Belki de en yoğun olarak ayakları etkiliyor. Sert zemin, dar, sivri burunlu ve yüksek topuklu ayakkabılar, bilinçsiz uygulanan pedikür, yapısal olarak da eğer bir soruna yatkınlık varsa, büyük problemler olarak karşımıza çıkıyor. Yapılan araştırmalar ortalama her yüz kişiden 85’inde bir ayak problemi olduğunu gösteriyor. Zaman içinde değişime uğrayan ayaklarda, kemik ve eklem deformasyonları, batık, nasır, siğil, tırnak-deri mantarı ve terlemeye bağlı oluşan çeşitli sorunlar ortaya çıkabiliyor. Ancak günümüzde ayaklar, tüm bu olumsuzluklardan medikal bakımlar ile korunabiliyor ve oluşmuş problemler yine bu bakımlarla giderilebiliyor.